Výlet do vesnice Kokořínská: nově otevřená kavárna

Co si představíte, když se řekne výlet? Nejspíš krásný slunečný den, kdy se ráno probudíte, vydatně se nasnídáte, zabalíte nějakou svačinu na cestu (nejlépe pár kousků ovoce, zeleniny, ořechy či cereální tyčinky) a vyrazíte směrem na nádraží. Výlety, na které vyjedete vlakem, jsou dobrodružstvím samy o sobě. Naštěstí má Česká republika tak rozsáhlou železniční síť, že téměř do všech jejich koutků se dá pohodlně dopravit vlakem.p5040234

Výlety a pěší turistika jsou jednou z velmi oblíbených aktivit sportovně založeného místního obyvatelstva. Jedna věc je, když se jde zasportovat do posilovny, úplně něco jiného je pak, když se fyzická aktivita spojí s poznávacím výletem. Většina pěších turistických tras není náročná, navíc obtížnost a délku trasy si můžete vybrat podle vlastního gusta: někdo preferuje trasy kratší, maximálně do 2 km, někdo je zase rad pořádnou trasu od 10 km a víc.

Jedna část výletu však nesmí chybět nikdy, a to občerstvení na cestě. Samozřejmě někdo si vystačí s tím, co si přibalil z domova, však pro většinu stravování na cestě je tím největším zážitkem. Pro všechny milovníky čerstvé kávy přinášíme báječnou novinku: ve vesnice Kokořínská se otevřela nová kavárna! Že ani nevíte, kde ta vesnice je? Nachází se na Jižní Moravě a místní nově otevřená kavárna je především výjimečná tím, že nabízí čerstvou kávu z lokálně vypěstovaných kávových zrn! Člověk by tomu nevěřil, ale majitele kavárny manžele Novákovi prý přišli na to, jak kávu pěstovat v tuzemských klimatických podmínkách.

Své know how samozřejmě nechtějí prozradit, vyplatí se však vydat do Kokořínské a místní novinku ochutnat. Přesvědčíte se tak na vlastní kůži, zda se unikátní česká káva něčím liší od té italské či francouzské. Ke kávě se samozřejmě nabízí domácí zákusky či zmrzlina z čerstvého ovoce. Do Kokořínské vás denně dopraví vlak z pražského Hlavního nádraží. Neodkládejte a vydejte se na výlet již o víkendu, těšíme se na vaše zážitky!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *