Ubytování ve vesnici Kokořínská

Na výlet do Kokořínské se doporučuje vyrazit minimálně na dva dny. Přesně tolik času vám zabere prohlídka všech místních klenotů plus nějaká ta procházka či pěší výlet v okolí. V případě, že si nevíte rady s ubytováním, rádi vám doporučíme několik variant pro každý rozpočet.

Hotelvylet-mladych-ekologu-do-chko-kokorinsko-27-5-2012_5

Hotel je v Kokořínské pouze jeden jediný, úroveň a kvalita služeb vás však příjemně překvapí. Vzhledem k tomu, že se hotel nachází uprostřed malé vesnice, k poskytování ubytovacích služeb se zde přistupuje s láskou. V útulných hotelových pokojích, kterých je k dispozici přesně deset, se zaručeně budete cítit jako doma. Pokoje jsou vybaveny vším základním, co na cestě můžete potřebovat: kosmetické potřeby, sprcha, televize, osušky a fén na vlasy. V přízemí hotelu se můžete nasnídat v hotelové restauraci, přičemž snídaně je již zahrnutá v ceně. Cena ubytování se u této varianty pohybuje mezi 600 a 1500 Kč za noc.

Penziony

Ubytování v místním penzionu je tou nejoblíbenější variantou. V Kokořínské jsou desítky penzionů a penzionků, o jejichž provoz se starají místní obyvatele. Rodinný přístup k podnikání se zřejmě projevuje i na kvalitě ubytovacích služeb. Pokoje jsou vkusně zařízené vším nezbytným, za příplatek se v penzionu můžete také nasnídat či dokonce připlatit za polopenzi, pak po dobu celého pobytu si nemusíte dělat starosti se stravováním. Cena ubytování v penzionu se pohybuje v rozmezí 500-1000 Kč za jednu noc.

Byt

Tato varianta ještě před pár lety nebyla dostupná, loni však do Kokořínské dorazila vlna AirBnb – serveru, kde každý vlastník bytu se může stát poskytovatelem ubytování pro turisty. Pár obyvatel Kokořínské se toho chytlo a na stránkách nyní uvidíte pěkně zařízené jedna- a dvoupokojové byty, které jsou k dispozici všem návštěvníkům vesnice. Výhodou bytu je možnost vlastní stravy – v kuchyni vybavené vším potřebným si uvaříte jídlo podle vlastního gusta. Byt si vyplatí pronajmout, pokud se v Kokořínské zdržíte delší dobu a pokud cestujete ve více jak 2 lidech. Cena pronájmu se pohybuje kolem 2000 Kč za noc.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *