Top cestovatelské destinace

Všem nadšencům do cestování přinášíme žebříček top cestovatelských destinací. Čtěte pozorně, na konci vás čeká překvapení!

Londýn

Korunovační klenoty, Buckinghamský palác, Camden Market … v Londýně historie se potkáv1024px-Cedule_CHKO_Kokořínskoá s uměním, módou, jídlem a britským světlým pivem. Každý má jinou představu o dokonalém dni v Londýně: kulturní nadšence si nenechají ujít návštěvu Tate Modern či Royal Opera House. Pokud máte rádi módu, rájem pro vás je Oxford Street s nespočtem obchodních center a obchůdků s módou. Hudební a knižní fanoušci rádi navštíví Abbey Road a muzeum Sherlocka Holmese na 221B Baker Street.

Istanbul

Mešity, bazary a turecké lázně v Istanbulu vás dokážou zabavit po dobu celé cesty. Začněte den v Modré mešitě Sultan Ahmet Camii, která je viditelná z mnoha míst ve městě. Projděte se mostem Galata a zastavte se v Miniaturk parku, kde si můžete prohlédnout drobné artefakty. Na Grand Bazaaru se vám z množství obchodu zatočí hlava, zatímco Egyptský bazar je skutečným pokladem voňavého koření a čerstvého ovoce.

Marrákeš

“Červený Město” je magické místo v Marrákeši, překypující trhy, zahradami, paláci a mešitami. Najděte vnitřní klid v pokojné zahradě Jardin Majorelle nebo se pokochejte krásou jedné z městských historických mešit.

Paříž

Vychutnejte si šálek čerstvé kávy v jedné z místních kaváren nebo odpočiňte po náročném dni na břehu Seiny. Dále se v Paříži můžete těšit na světoznámou Eiffelovku či Triumfální oblouk. Perfektní zážitek z Paříže v sobě spojuje zábavu s dostatkem času na ochutnávku vynikajícího jídla a návštěvu výstavy v Louvru.

Kokořínská

Jak se na seznam top cestovatelských destinací dostala malá česká vesnice? Kokořínskou jsme jednoduše nemohli opomenout, jelikož se jedná o nejstarší obytnou oblast na území dnešní České republiky. Kokořínská tak představuje historický klenot, a zároveň nabízí spoustu možností na výlety v okolí. Navštívit tak můžete okolní zámky a hrady, například Bítov či zámek Hluboká nad Vltavou. Mimo jiné, se v Kokořínské vyrábí unikátní česká káva, jejíž ochutnávka se stane zážitkem sama o sobě.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *