Vítejte v malebném prostředí plném malých jezírek, pískovcových skal a hezkých vesniček.

Naše webová stránka je věnovaná nádhernému kraji zvanému Kokořínsko. Kokořínsko, jehož součástí je chráněná krajinná oblast (CHKO) Kokořínsko – Máchův kraj, leží jen čtyřicet kilometrů od Prahy. Stává se tak dokonalou destinací pro rodinný víkendový výlet.

Tyto stránky jsou podrobným průvodcem po Kokořínsku a jeho krásách. Ať už milujete pěší turistiku a procházky, či jste nadšencem do cyklistiky, na Kokořínsku si zaručeně přijdete na své. Díky našemu webu a detailním tipům a radám si naplánujete pohádkovou dovolenou, aniž byste museli navštívit nějakou jinou stránku. U nás prostě najdete všechny potřebné informace pro dokonalý víkend mimo civilizaci.

Na Kokořínsko se můžete vydat za romantikou či odpočinkem, pohodovou či aktivní dovolenou. Dejte na doporučení místních obyvatel a vydejte se poznávat krásy Kokořínska a blízkého okolí. Nenechte si ujít možnost navštívit známé městečko Doksy a nádherné Máchovo jezero, kterému se přezdívá Mácháč.1024px-Kokořínsko,_údolí_Pšovky_(Kokořínský_důl),_2012,_026

Co třeba dovolená s dětmi? Můžete si je vzít na Kokořínsko s sebou či je máte raději nechat babičce? I na tuto otázku si u nás najdete odpověď! Nepřehlídněte článek o aktivní dovolené s dětmi, dozvíte tak, proč díky dětem vaše dovolená získá nový rozměr a jak se od svých děti naučit neotřelému pohledu na svět.

Stále váháte, zda na dovolenou vyrazit na Kokořínsko nebo třeba na Jižní Moravu? Cesta z Prahy na Kokořínsko vám zabere kolem půlhodiny, rozhodně má smysl se v obci zastavit a udělat si vlastní názor na místní přírodu a pamětihodná místa. Budeme se těšit na vaše ohlasy, o které se s námi nezapomeňte podělit.