Kokořínská: průvodce báječnou destinací v České republice

Každý cestovatel, který se chystá do nové turistické destinace, se nejdřív zajímá o to, co všechno může na místě vidět. Tipy dalších cestovatelů jsou vždy vítány, nejvyšší hodnotu však mají doporučení od místních obyvatel. Na tomto principu byla před pár lety založena webová stránka s názvem WithLocals, což ve volném překladu z angličtiny znamená “s místními”. Na stránce WithLocal každý nadšenec do cestování dozví, co si nemá nechat ujít při návštěvě své vysněné destinace.639px-Kokořínsko_Cimrman_(2)

Filtrovat můžete dle vlastních zájmů, například aktivní turistika, památky, noční život, kultura, což je velmi pohodlný a šikovný způsob, jak si během chvilky sestavit detailní program na celou dovolenou. Dále můžete shlédnout doporučení na místní restaurace, kavárny, bary, kluby, muzea, galerie, kina, obchody apod. Ještě před příjezdem tak získáte přehled, jaké podniky chcete navštívit a můžete si tak rezervovat ubytování v blízkém okolí.

V případě vesnice Kokořínská můžete též využit šikovný online průvodce WithLocals. Kokořínská je sice malou vesničkou s pouhou tisícovkou obyvatel, přesto zde najdete několik desítek doporučení od místních. Jedná se převážně o tipy na trasy pro pěší výlety v okolí Kokořínské, z nichž budou nadšeni všechny milovníky pěší turistiky. A že pěší turistika je hlavním důvodem, proč Kokořínskou vůbec navštívit. Tak nádhernou krajinu jen tak v Česku neuvidíte!

Samozřejmě o tom je nejlepší se přesvědčit na vlastní oči. Nasedněte do auta nebo si zařiďte lístek na vlak a během pár hodin se již budete procházet malebným okolím vesničky. Až naplno vychutnáte procházky napříč kokořínskou, vzpomeňte na tipy od místních obyvatel. Díky nimž si snadno vyberete vhodnou restauraci, kde zas načerpáte síly u vydatného oběda či večeře. Případně se můžete inspirovat doporučením na místní muzeum českých dějin. K vidění je zde unikátní sbírka historických materiálů, kterou by byla škoda nechat bez povšimnutí.

Na výlet do Kokořínské se rozhodne budete vzpomínat ještě dlouho. Tak hurá za dobrodružstvím!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *