Kokořínská: nejlepší místo na bydlení v ČR

Krasy České republiky zdaleka nekončí jejím hlavním městem, matičkou Prahou. Jaká další města jsou nejlepší na bydlení dozvíte se v tomto článku.

Kroměřížlrg_img_20150919_104527

Kroměříž, která se nachází nejdále od Prahy, je jedno z nejpůvabnějších historických měst v celé zemi. Město bylo založeno v roce 1260, většina budov však pochází ze 17. století, kdy toto město bylo přestavěno po konci třicetileté války. Palác a Květná zahrada byly přidány do seznamu světového dědictví UNESCO, a pokud se do Kroměříže podíváte v létě, zářivé barvy květinové zahrady vás zaručeně fascinují. Za jakéhokoliv počasí je radost navštívit hlavní náměstí a domácí pivovar Černý Orel.

Olomouc

Olomouc původně založený Římany se od té doby těší bohatou historií, včetně krátkého období, kdy bylo hlavním městem Moravy. V dnešní době je Olomouc klidné ale živé studentské město s řadou nádherných památek a historických kuriozit roztroušených v jeho okolí. Sloup Nejsvětější Trojice na hlavním náměstí je další z míst v České republice, které se dostalo na seznam UNESCO, a náměstí se také může pochlubit orlojem, který velikostí konkuruje slavnému pražskému orloji.

Kutná Hora

Ve 12. století Kutná Hora byla založena jako klášter, který se však časem rozrostl, aby se stal hlavním místem pro těžbu stříbra, a proto jedním z nejbohatších měst v Evropě ve 13. až 16. století. Doly nakonec zchátraly, nicméně ve městě naleznete spoustu unikátních míst, což vedlo k přidání Kutné Hory na seznam UNESCO. Kostel svaté Barbory je ohromující příklad pozdně gotické architektury a Sedlec, známý jako kostnice, rozhodně stojí za návštěvu.

Kokořínská

Do našeho seznamu patří i moravská vesnice Kokořínská. Díky malebné přírodě ve svém okolí patří mezi nejlepší místa na bydlení v ČR. Do vesnice se pohodlně dostanete z centra Prahy či Brna. Ceny nemovitostí jsou zde však téměř o polovinu nižší oproti hlavnímu městu, proto také Kokořínská v posledních letech zažívá stavební boom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *