V dnešním světě vyvinutých informačních technologií a všemožných tipů na cestování je snadné zapomenout na ty základní principy, díky kterým umocníte vaše cestovatelské zážitky a povznesete svou dovolenou na nový level. Nepotřebujete ani chytrý telefon ani tablet, abyste změnili k lepšímu způsob, jakým se chystáte cestovat. Níže uvádíme několik velmi jednoduchých tipů na to, jak si užít váš příští výlet na maximum.10730551

• Zpomalte.

Je to způsob, díky kterému se katastrofická dovolená promění v ten nejlepší zážitek vašeho života. Máme tendenci před dovolenou detailně plánovat program, vymýšlet výlety a aktivity až ve finále nám nezbývá žádná volná chvíle na odpočinek. Řekneme, že se chystáte na víkend na výlet do Kokořínska. Doporučujeme věcem nechat volný průběh a neřešit složitě plánování. Konec konců jedete pryč jen na 2 dny, tak zpomalte, nestresujte se kvůli nedostatku volného času, a jen si užívejte přítomnost vašich nejbližších.

“Pomalé” cestování je způsob, jak trávit více času zkoumáním méně destinací, čímž se vytvoří intimnější zážitek z cesty. Je to druh cestování, kdy budete mít čas na prohlídku každého kostela, procházku dlážděnými uličkami a návštěvu kavárny ve vaší lokalitě, na rozdíl od obvyklého zmatečného plánu, který vám nechá jen pět hodin spánku za noc.

• Vyhněte se recenzím. Přiznejme to: jsme totálně závislí na názorech ostatních a nevydáme se na cestu, aniž bychom přečetli recenze na všechny památky v okolí. Nesmíme však zapomenout, že v případě online recenzí se jedná pouze o subjektivní názor někoho, kdo destinaci – údajně – navštívil. Každý máme jiný vkus a preference, nemůžeme se tak plně spolehnout na doporučení osoby či osob, které ani osobně neznáme. Nechte radši věcem volný průběh a neztrácejte čas brouzdáním na internetu v naději objevit co nejvíc cestovatelských názorů na vámi vybranou destinaci. Spolehněte se na vlastní intuici, nebo – když už – na doporučení místních obyvatel. Ty vám určitě rádi doporučí nejhezčí místa, která stojí za návštěvu.