Informace pro cestovatele do vesnice Kokořínská

Vesnice Kokořínská se nachází na Jižní Moravě a bydlí zde něco málo přes tisíc obyvatel. Většina z nich je umělecky založena, což se projevuje na exteriéru místních rodinných domků. Kokořínská je velkým lákadlem pro tuzemské i zahraniční turisty. Než se vydáte na cestu do Kokořínské, určitě si přečtěte tyto důležité turistické informace.

Doprava

Hlavní otázkou1024px-Kokořínsko,_Harasov,_2012,_015 je, jak se do vesnice dostat? Vedou do Kokořínské nějaké pohodlné spoje hromadnou dopravou nebo si musíte půjčit auto (samozřejmě pokud žádné nevlastníte)? Buďte v klidu, do vesnice se dá dopravit vlakem například z Hlavního nádraží v Praze či Brně. Vlaková doprava je spolehlivá, turistům jsou k dispozici 4 spoje denně.

Ubytování

Nejlepší variantou nepochybně je v Kokořínské zůstat aspoň dva dny, v tomto případě si však musíte zajistit ubytování. Jaká je situace v Kokořínské, co se ubytování týče? Samozřejmě zde nenajdete žádné velké hotely mezinárodních řetězců. Nicméně ubytovací služby ve vesnici poskytují několik desítek rodinných penzionů, které jsou na stejné úrovni z hlediska kvality ubytování. Asi budete souhlasit, že mnohem příjemnější je být ubytován v útulném penzionu s osobním přístupem majitelů a chutným domácím jídlem, než ve čtyř hvězdičkovém komerčním hotelu. Ceny ubytování se při tom pohybují mezi 500 a 1000 Kč za noc v závislosti na velikosti a typu pokoje.

Kam na jídlo

Jak jste se již přesvědčili, situace s dopravou a ubytováním je bezproblémová. Stejně tak nebudete mít žádné potíže s výběrem restaurace. Obyvatelé Kokořínské jsou vyhlášenými kuchaři, což se projevuje i na kvalitě pokrmů v místních hospůdkách a restauracích. Jedinečnou atrakcí je pak první kavárna, kde majitele pěstují vlastní kávu. Kavárna se nově otevřela loni a doplnila seznam místních atrakcí, díky nimž do Kokořínské ročně míří davy turistů.

Zábava

Kromě pěších výletů v okolí se v létě můžete těšit na festival české hudby. Na festivalu ročně vystupují desítky kapel nejen z České republiky, ale i ze sousedních zemí. Nezapomeňte si včas rezervovat vstupenku, počet je omezen!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *