Fotografie

Kokořínsko je rájem pro fotografické nadšence. Místní krajina nabízí vše, co potřebujete pro fantastický záběr. Nádherná 1024px-Kokořínsko_Pustý_zámek_(2)příroda plná malinkých jezírek obklopených pískovcovými skalami se přímo vybízí k pořízení co největšího množství fotografií. Snímky, vyfocené vlastní kamerou, se stanou tou nejlepší památkou, kterou si z výletu na Kokořínsku můžete přivézt domů. Z nejlepších fotek si pak můžete objednat výrobu foto obrazů, jimiž ozdobíte interiér vašeho domova. Ve všedním životě tak budete do slova obklopeni jen těmi nejhezčími vzpomínkami.

Výrobky místních umělců

Cestou na Kokořínsko – například v obci Mšeno či Doksy – určitě potkáte obchůdky a galerie s uměleckými předměty. Místní umělci zde turistům nabízí krásné handmade výrobky s tematikou Kokořínska. Potkáte zde například literární díla Karla Hynka Máchy v ručně vyrobených vazbách, ozdobné předměty a umělecké fotografie panoramat Kokořínska a také hrad Kokořín, který je dominantou celé obce.

Ručně namalovaný obraz

Jelikož se řídíme heslem, že nejlepší suvenýry jsou vyrobeny vlastními silami, tady je další doporučení na handmade dárek z Kokořínska. V okolí Doks bydlí jeden akademický malíř, který se sem před lety přestěhoval z Prahy. Jeho tvorba je inspirována Kokořínskem a jeho krásy, obrazy namalované akrylem, působí velmi živým dojmem. Jméno ani adresu malíře však nesmíme prozradit, ale pokud se zeptáte místních obyvatel v Doksech, určitě vám poradí, kde ho hledat, a nasměrují vás do studia umělce. Na místě se můžete domluvit o zhotovení obrazu na přaní, nebo si vybrat z nabídky již hotových uměleckých díl. Domů si tak přivezete nádherný originální kousek, který vám při pohledu na něj připomene nespočet krásně strávených chvil na břehu Máchova jezera.

Suvenýry, které si přivážíme z cest, zprostředkují hezké vzpomínky o kdysi prožitém dobrodružství. K výběru suvenýrů tak přistupujte s rozvahou, mezi tuctovým laciným předmětem a uměleckým dílem zvolte to druhé. Nebojte se větší investice, z dárkového předmětu vyrobeného z láskou budete mít daleko větší požitek a mnohem příjemnější vzpomínky.