Co musíte vidět cestou do vesnice Kokořínská

Malá vesnice Kokořínská se nachází v malebném údolí na Jižní Moravě. Nehledě na svou velikost, je ročně navštěvována stovkami nadšenců do pěší turistiky. Okolí vesnice Kokořínská totiž poskytuje nespočet možností pěších výletů. A právě o pěších výletech kolem Kokořínské je tento článek.

Hrad Bítov640px-Uhelný_vrch,_úvozová_cesta,_dolů

Nedáleko Kokořínské leží hrad Bítov, jeden z nejstarších a nejromantičtějších hradů v České republice. První písemná zmínka o hradě pochází z 11. století, Bítov býval centrem jednoho ze šesti moravských krajů. Na hradě je možnost komentované prohlídky s průvodcem na celkově čtyřech okruzích.

Křtinské údolí

Další pamětihodnou atrakcí je Křtinské údolí, které se táhne po 10 km od Křtin do Adamova. Křtinské údolí je tvarováno vodami Křtinského potoka, který se na několika místech dělí a část jeho vod vtéká do ponorů a vytéká z vývěrů.

Státní zámek Vranov nad Dyjí

První písemná zmínka o zámku Vranov nad Dyjí pochází ze začátku 12. století. Součástí vranovského sídla je reprezentativní park, se systémem cest, průseků a průhledů, vyhlídek, odpočívadel s kamennými lavičkami a jezírek s umělými vodopády. Tento lesopark postupně vznikal od poloviny 18. století a ve své dnešní podobě se těší největšího rozkvětu.

Moravský kras

Cestou do Kokořínské můžete zavítat také do Moravského krasu. Toto krasové území ležící severně od Brna, je nejznámější a nejrozsáhlejší v celé České republice. Na území je evidováno přes tisíc jeskyní, pouhých pět z nichž je zpřístupněno pro širokou veřejnost. Zde se také nachází světoznámá propast Macocha, nebo nejnavštěvovanější Punkevní jeskyně. Doporučujeme navštívit i Dům přírody Moravského krasu, kde vám pomůžou naplánovat výletní trasu a zodpoví veškeré vaše dotazy.

Zámek Lysice

Státní zámek Lysice je půvabným šlechtickým sídlem s bohatou historií. Na místě zámku se původně nacházela vodní tvrz, která byla později přestavěna na barokní zámek Lysice. V interiérech zámku návštěvníci mohou prohlédnout sbírku nábytku a uměleckých předmětů, například českého skla, zbraní či orientálních předmětů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *