Cestovní tipy pro vesnici Kokořínská

Letní počasí evokuje potřebu co nejvíc si užít sluníčka a outdoorových aktivit. Pokud stejně jako my patříte mezi milovníky pěší turistiky a poznávacích výletů, určitě budete chtít na maximum vytěžit z příznivého počasí. Statisticky se v létě koná nejvíc výletů, zkuste i vy se vydat na cestu za krásami České republiky.640px-Husa,_skalní_útvar_Husa,_boční_pohled_(01)

Ne nadarmo se Česko pyšní úchvatnou přírodou a tím láká tisíce turistů ročně. Pěší turistika je jednou z nejoblíbenějších aktivit místního obyvatelstva, již se zabývají jak mladší tak i starší ročníky. Nic se nevyrovná procházce, během které se pokocháte malebnou krajinou a třeba také dozvíte něco nového o historii našeho kraje.

Abyste vyjeli na výlet nemusíte ani vlastnit auto. Spousta atraktivních lokací je dostupná městskou hromadnou dopravou, nebo autobusem či vlakem. Taková cesta vláčkem se může stát dobrodružstvím sama o sobě, z nějž budou mít radost hlavně ty vaše ratolesti.

Pokud už máte značné množství výletu za sebou a nevíte kam dál, dejte na naše doporučení a vydejte se do vesnice Kokořínská na Jižní Moravě. Do vesničky se pohodlně dopravíte vlakem z Prahy či Brna, cesta nepotrvá dlouho a hned po výstupu z nádraží můžete odbočit na naučnou stezku. Cestou potkáte 15 informačních panelů, ze kterých dozvíte spoustu zajímavostí z historie okolí a samotné vesnice Kokořínská. Pěší trasa není nijak náročná, vede většinou po rovině, obklopená stromy a lesnatým porostem poskytne příjemný stín během horkého odpoledne.

Nezapomeňte také navštívit kulturní centrum vesnice Kokořínská, jehož součástí je příjemná pekárna, kde si ochutnáte domácí meruňkový či švestkový koláč s okurkovou limonádou. Dalším tipem je návštěva místního muzea, což bude skvělým doplněním dřívější procházky naučnou stezkou. Výlet si určitě užijí jak dospělí tak dětí, nemusíte tak složitě řešit hlídaní pro vaše nejmenší, jednoduše je vezmete s sebou!

Doufáme, že se vám tyto cestovní tipy budou hodit, krásné pohodové léto a spoustu parádních zážitků!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *