10 nejkrásnějších míst v Kokořínské

  • Historické centrum. Historické centrum v Kokořínské je jedním z nejlépe dochovaných středověkých center v Evropě. V centru se přesvědčíte, že v Kokořínské to žije, i když vesnice do značné míry závisí na cestovním ruchu. Potkáte zde obchody, restaurace, umělecké galerie a historických budov, které dohromady tvoří skvělý historický celek, který by byla škoda vynechat z programu.1024px-Kokořínsko,_Máchova_cesta,_2012,_01
  • Zámek Kokořínská. Když se touláte uličkami v starém centru Kokořínské, cesta vás přivede k Kokořínskému zámku. Ze zámecké věže se prostírá nádherný výhled na celou vesničku a její malebné okolí. Doporučujeme se podívat i do interiéru, k dispozici návštěvníkům jsou komentované prohlídky nebo audio průvodce.
  • Zámecká zahrada. Nedílnou součástí Kokořínského zámku je okouzlující zahrada, která je oázou klidu v porovnání s překypujícími životem uličkami starého centra. Odpočiňte si na lavičce mezi pravěkými stromy, pokochejte se výhledem na zahradní jezírko a oblouk z růží, který je dominantou celé zahrady.
  • Kostel sv. Petra. Tento kostel byl založen na počátku 15. století. Jedná se o významnou historickou stavbu svého období. Dbejte prosím na to, že kostel je plně funkční a probíhají zde služby.
  • Umělecké centrum. Centrum bylo založeno partou místních obyvatel, kteří se věnují umění. Probíhá zde stálá expozice moderního umění a také dočasná výstava, která je věnována historickému vývoji Kokořínské.
  • Radnice. Byla postavena na počátku 17. století spojením tři okolních domů. Její fasádu pokrývají 3 vrstvy fresek, v horní pravé straně je umístěn zvon z počátku 16. století.
  • Muzeum loutek. Muzeum sídlí v horní části bývalého kostela, který poté, co byl odsvěcen, sloužil jako pivovar, kasino či skladiště pro kola. Dnes se zde zabydlely stovky loutek, z nichž mnohé byly použity v loutkových inscenacích v průběhu několika posledních desetiletí.
  • Mlýn. Kokořínský mlýn byl postaven rodinou Menke v polovině 18.století. Do dnešní doby díky opakovaným rekonstrukcím zachoval svůj téměř původní vzhled, však aktuálně se v jeho prostorách nachází restaurace.
  • Synagoga. Židovští osadníci Kokořínské pomohli vesnici vybudovat a poskytli místním obyvatelům stovky pracovních míst. Kokořínská synagoga je dominantou staré části historického centra.
  • Muzeum voskových figurín. Hlavní zajímavostí tohoto muzea je, že je rodinným podnikem jednoho z obyvatel Kokořínské, všechny vystavené figuríny jsou tak vyrobené ručně!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *